|
|
A szájszag a kilélegzett levegő kellemetlen szaga. A stressz, a kávézás, vagy a hormonszint-változások is befolyásolják a leheleted szagát, de a legalapvetőbb ok a megfelelő szájápolás elmulasztása.
A rossz lehelet okai
1. A fogbetegségek és a rossz lehelet fő bűnöse a lepedék. A fogaidat borító lepedék könnyen bomlik, erjed, így kellemetlenné teszi a leheletedet. Éppen ezért nagyon fontos a reggeli és az esti fogmosás, de ha van rá lehetőséged, napközben is mosd meg a fogadat.
2. Ha a szádon keresztül lélegzel (nátha, orrsövényferdülés, stb.), az orrlélegzésed akadályoztatása miatt is lehet szájszag, hiszen ilyenkor kiszárad a szájüreg. Ezt a problémát gyakori almaevéssel, folyadékfogyasztással és öblögetéssel orvosolhatod. A cukormentes rágógumi is jó nyálképző.
3. Cigaretta, kávé, alkohol vagy gyógyszer miatt is kellemetlenné válhat a lehelet. Az egészséges szájflórát tejtermékekkel is helyreállíthatod (túró, joghurt vagy kefir segítségével).
4. Gyakran előfordul az is, hogy reggel - az alapos esti fogmosás ellenére is - kellemetlen a leheletünk. Ezt a késő esti étkezés okozza, hiszen a gyomrod éjszaka is dolgozik, emészt, és szagokat gerjeszt. Ha elhagyod az éjszakai nassolást vagy a lefekvés előtti lakomát, a vele járó rossz szájszagot is leküzdheted.
5. Ha az ételben található fokhagyma vagy vöröshagyma okozza a problémát, akkor a petrezselyem vagy zeller rágcsálása megszünteti a kellemetlenségeket.
6. Szuvas vagy lyukas fog esetén is lehet kellemetlen a lehelet. Ebben az esetben fogorvoshoz kell fordulnod. | | |